Саліцилова кислота є інгредієнтом, який зазвичай використовується в косметології, особливо в догляді за шкірою з прищами. Як саме він працює і на що звертати увагу при виборі продуктів з його додаванням? Ми радимо!

 

Саліцилова кислота - що це таке?
Саліцилова кислота (Salicylic Acid) належить до групи гідроксильних кислот, зокрема бета-гідроксикислот - це єдина BHA кислота, яка використовується в косметиці. Його добули як хімічну сполуку з кори верби - він зустрічається в природі в багатьох рослинах (включаючи кору тополі, листя берези, малини або квітки ромашки), регулюючи процеси їх росту і цвітіння. Отримана шляхом хімічного синтезу, у вигляді тонкого білого порошку або кристалів – цей метод був відкритий у другій половині ХІХ століття німецьким хіміком Германом Кольбе, саліцилова кислота була першим препаратом, виробленим у промислових масштабах шляхом хімічного синтезу. . Ця кислота погано розчиняється у воді, але добре розчиняється в жирах і етиловому спирті. Широко використовується у фармації та медицині – насамперед для виробництва аспірину (це ацетилсаліцилова кислота з протизапальними, жарознижувальними та знеболювальними властивостями), а також як дезінфікуючий та антисептичний засіб (наприклад, популярний саліциловий спирт – це саліцилова кислота в концентрації). 1-2% розчиненого в етиловому спирті з додаванням води). У більш високих концентраціях (10-20%) він починає надавати кератолітичний ефект, який використовується в професійних хімічних пілінгах, що проводяться в офісі.


Саліцилова кислота - як вона діє на шкіру?
Саліцилова кислота в першу чергу має антибактеріальну та протизапальну дію. Він також має здатність проникати в сальний шар, завдяки чому чудово очищає шкіру від чорних крапок і звужує пори. Проникаючи у волосяні фолікули, поруч з якими знаходяться сальні залози, зменшує вироблення шкірного сала при догляді за жирною та комбінованою шкірою. Він також має кератолітичну та м’яко відлущуючу дію – руйнує білкові зв’язки між корнеоцитами, полегшуючи від’єднання та розчинення надмірно мозолистого епідермісу. Завдяки цим властивостям саліцилова кислота використовується в першу чергу для догляду за шкірою, схильною до акне (як у підлітковому, так і в зрілому віці), запобігаючи екземі та запаленням. Він також використовується для лікування розацеа, освітлює зміни кольору та пігментації, підтримує лікування рубців та деяких дерматологічних захворювань, пов’язаних із надмірним кератозом епідермісу та запаленням, наприклад, псоріаз або лупа на шкірі голови. Саліцилова кислота регулює оновлення клітин шкіри, що сприяє поліпшенню її кольору та структури. У той же час він полегшує проникнення інших активних речовин у шкіру, «прокладаючи» їм шлях, тому його можна використовувати як підготовчий етап у комплексній терапії догляду за шкірою - не тільки для жирної або комбінованої шкіри, а й для тонкої та сухої шкіри (у потрібній концентрації). Це дуже хороший інгредієнт для проблемної шкіри з вуграми, яка часто піддається негативному впливу експозоми, з розширеними порами та чорними крапками.