Лущення шкіри обличчя не завжди є симптомом дерматологічного захворювання. Може з’явитися через зміну пори року через вітер і мороз, або в результаті неправильного домашнього догляду або косметичних процедур. Як боротися з лущенням шкіри обличчя? 

Чому лущиться шкіра на обличчі?


Причиною лущення шкіри на обличчі може бути дерматологічне захворювання. Найпоширенішими є:

  • атопічний дерматит (АД),
  • псоріаз.

Лущення шкіри не завжди є симптомом захворювання, часто це наслідок неадекватного домашнього догляду. Коли ми використовуємо підсушуючі гелі для очищення обличчя або лужне мило, наш гідроліпідний бар’єр буде пошкоджено. Потім порушується робота сальних залоз і, як наслідок, починає лущитися сухий епідерміс.

 

Які косметичні засоби також можуть викликати лущення?

Продукти з кислотами AHA або BHA - використання (або зловживання) сироваток, кремів або тоніків з кислотами без належної регенерації призведе до лущення шкіри. Спиртові тоніки також не будуть хорошим варіантом, вони пересушать шкіру і змусять її лущитися.
Лущення шкіри обличчя часто є наслідком занадто частого використання пілінгу, який порушує природні процеси оновлення клітин шкіри.
Неправильно введена косметика з ретинолом – переважаюча мода на ретинол та інші похідні вітаміну А в догляді означає, що ми тягнемося до ретиноїдів без належної підготовки шкіри. Коли гідроліпідний бар’єр порушується і ми вводимо ретинол, шкіра горітиме, червоніє і лущиться. Висновок: спочатку регенерація, потім активні речовини!
Іноді лущення шкіри є результатом переважних погодних умов, таких як УФ-випромінювання, вітер або мороз. Тоді вам варто подбати не тільки про зволожуючий або відновлюючий крем, але і про захисний крем з SPF50 + фільтром.

 

Що робити, коли лущиться шкіра на обличчі?


Лущення шкіри на обличчі часто протікає з іншими симптомами: почервоніння, свербіж, печіння, подразнення екзема. Епідерміс може лущитися по всьому обличчю або локально, наприклад, на щоках або носі. Тоді ми повинні включити відповідні регенеруючі продукти в наш щоденний домашній догляд.

Пам’ятайте, що лущення шкіри не завжди є симптомом захворювання. Це може бути наслідком перепадів температури або недостатнього догляду за шкірою. Ось чому важливо приділити пріоритету своїй рутині догляду за шкірою, що лущиться. Легкий очищувальний засіб, регенеруюча сироватка та зволожуючий крем - переконайтеся, що він призначений як для сухої шкіри, так і для шкіри, схильної до лущення. Інакше він може бути занадто сильним і викликати роздратування.

Для регенерації шкіри, що лущиться, на обличчі видаліть подразники за допомогою: AHA, BHA кислоти або ретиноїди.