Постійно збільшені сальні залози характерні для жирної шкіри та шкіри вугрів і можуть зберігатися як небажаний спогад про акне в підлітковому віці. Як ефективно зменшити їх і зменшити їх видимість?

 

• Розширені пори в основному розвиваються на жирній та комбінованій шкірі.

• Вони залежать від генетичних факторів, але значною мірою вони викликані неправильним доглядом, відсутністю ретельного очищення, забрудненням.

• Порорексія – це страх перед розширеними порами, що може викликати нав’язливе бажання позбутися від них шляхом очищення і здавлювання. На жаль, такі дії посилять проблеми зі шкірою.

• Їх можна зменшити за допомогою масок на основі глини та ретельного очищення шкіри вдома та в офісі. Також важливо захистити шкіру від УФ-променів.

 

Пори – це не естетичний дефект, а природна особливість шкіри. Ці мікроскопічні отвори, видимі на шкірі, є отворами волосяних фолікулів, які безпосередньо пов’язані з сальними залозами і дозволяють речовинам, які вони виробляють, витікати. Сало містить холестерин та його ефіри, жирні кислоти, тригліцериди, дигліцериди, воскові ефіри та сквален. Він відіграє важливу роль у фізіології шкіри, запобігаючи її пересихання, а також має антибактеріальні та антиоксидантні властивості. На жаль, коли його вироблення надмірна, з’являються такі проблеми, як чорні точки, нальоти або просто розширені пори. В результаті накопичення надлишку шкірного сала і ороговілого епідермісу в гирлах волосяних фолікулів може статися їх постійне розширення - при цьому на поверхні шкіри утворюються характерні дрібні ямки і дірочки.

 

Які фактори сприяють розширенню пор?

Значною мірою схильність до них обумовлена ​​генетично. У деяких людей спостерігається вроджена гіперактивність сальних залоз і, крім того, порушення процесу зроговіння епідермісу - мертві клітини епідермісу разом з шкірним салом потім блокують сальні залози і розсовують їх.

Розширені пори характерні для себорейної та комбінованої шкіри. Зустрічаються вони переважно в Т-зоні, тобто на підборідді, носі та лобі, оскільки тут активність сальних залоз найвища. Вони також досить часто з’являються на щоках.

Вони часто є залишком важкої себореї та акне в підлітковому віці. Хоча з часом шкіра відновлює свій баланс, розширені пори є небажаним спогадом про ці проблеми.

Вони посилюються під впливом забруднення, УФ-променів, зміни клімату (чим вище температура і вологість, тим більше утворюється шкірне сало).

Частою причиною їх високої помітності є неправильний догляд за шкірою, в першу чергу використання густої жирної косметики, яка закупорює пори, а також неправильне очищення шкіри. Розширенню пір сприяє також надмірне сушіння шкіри матуючими та «підсушуючими» препаратами, наприклад на основі спирту.

Зазвичай їх видимість також збільшується з віком, тому що шкіра втрачає пружність і еластичність - отвори залоз легше розтягуються і розширюються.

Вони також є проблемою для людей з дефіцитом вітамінів групи В і вітаміну А, який сприяє порушенню кератинізації – відмерлі клітини епідермісу з’єднуються з виділеним шкірним салом і блокують роботу сальних залоз.

 

Як звузити розширені пори?

  • При догляді за шкірою з помітно розширеними порами дуже важливо ретельно очищати шкіру вранці та ввечері. Бруд, забруднення, шкірне сало і залишки косметики накопичуються на обличчі закупорюють пори і викликають їх розширення.
  • Для очищення використовуйте м’які засоби, які не будуть сушити і не дратувати шкіру – занадто агресивна дія стимулює роботу сальних залоз і проблема, замість того, щоб зменшити її, з часом посилиться.
  • Завершальним етапом очищення шкіри має стати нанесення тоніка, бажано для комбінованої та себорейної шкіри. Тонік відновить належний рН шкіри і в той же час закриє та звузить розширені пори. Тоніки для шкіри зі схильністю до жирності також мають матуючий ефект, завдяки чому зменшують надмірне виділення шкірного сала.
  • Регулярні пілінги також допоможуть очистити забиті пори. М’які механічні та ферментні пілінги можна використовувати частіше, наприклад, раз на тиждень, а хімічні кислотні пілінги – рідше, наприклад, раз на місяць.
  • У догляді за шкірою, схильною до розширених пор, чудово підходять гідроксикислоти (наприклад, мигдальна кислота, гліколева кислота) та азелаїнова кислота – вони звужують пори. На ринку є не тільки пілінги, а й креми та флюїди з їх додаванням у низькій концентрації. Їх регулярне використання зменшує видимість розширених пор.
  • Дуже хороші результати дає і використання додаткових засобів глибокого очищення, наприклад масок на основі глини або рослинного вугілля з сильним детоксикаційним ефектом. Такий тип масок буквально «витягує» забруднення з пор і одночасно звужує їх. Поліпшення помітно відразу після застосування. Таку маску потрібно використовувати 1-2 рази на тиждень.
  • Влітку захищайте шкіру від сонця - УФ-промені є одним з головних факторів експозоми, що відповідають за втрату колагену та еластину, тобто підтримуючих білків, які забезпечують пружність і правильний натяг шкіри. Обвисла шкіра швидше розтягується, а пори розширюються швидше.
  • Регулярно використовуйте професійні процедури, які допоможуть очистити вашу шкіру від сальних пробок, які викликають розширення пор. В основному до них відносяться: мікродермабразія (а також оксибразія, гідрабразія), кавітаційний пілінг і хімічний пілінг. З іншого боку, фракційний лазер і мікронідлінг стимулюють регенерацію шкіри в порах і викличуть їх видиме звуження і розгладження.