Неестетичні хворобливі прищики можуть виникати не тільки на шкірі обличчя і зони декольте, але і на спині. Ця проблема найчастіше вражає підлітків, але є і дорослі пацієнти, які борються з цим захворюванням. Прищі на спині - серйозна естетична проблема, яка може бути пов'язана із захворюванням. Як ефективно боротися з ними, щоб шкіра стала гладкою?

Бакне - часта проблема

Поява прищиків на задній поверхні пов'язана з підвищеним виробленням шкірного сала в цій області. Сальні залози, які проникають у волосяний фолікул, відповідають за вироблення шкірного сала. Як правило, це дуже корисний процес, оскільки секрет змащує волосся і шкіру, зберігаючи їх зволоженість і запобігаючи надмірну втрату води. Якщо він виводиться в надлишку, так звана рогова пробка, яка блокує отвір волосяного фолікула, що призводить до накопичення там шкірного сала і кератину. Ці умови сприяють розмноженню бактерій (Cutibacterium acnes), які призводять до розвитку запалення.

Хоча прищі вважаються типовим підлітковим недугом (до 85% підлітків борються з цією проблемою), дорослі також борються з цим. Більшість запальних змін виникають в області рук і верхньої частини спини, де сальні залози найбільш численні.


Прищі на спині - причини

Є різні причини появи прищиків на спині. В першу чергу варто задуматися про те, чи подбали про належну гігієну цієї ділянки шкіри - залишковий шкірний жир і мозолястий епідерміс є ідеальним середовищем для розмноження бактерій. Причиною також можуть бути порушення ендокринної системи, які відповідають за підвищену секрецію шкірного сала. У жінок поява прищиків на спині може бути сильно пов'язано зі змінами менструального циклу і може погіршитися безпосередньо перед менструацією.

У деяких людей ця проблема може бути генетичної. Куріння, підвищене потовиділення, погано підібрана косметика і хронічний стрес також можуть сприяти появі прищиків.


Як боротися з прищами?

Щоб позбутися від негарної проблеми, ми зазвичай намагаємося боротися з прищами на спині самостійно. Домашнє лікування зазвичай неефективне і, що ще гірше, може принести більше шкоди, ніж користі. Краще рішення в такій ситуації - допомога дерматолога, який діагностує джерело проблеми і порекомендує відповідну фармакотерапію.

Лікування зазвичай починається з використання препаратів місцевої дії - кремів, мазей або коштів для промивання шкіри. Якщо це не допоможе, ваш дерматолог може призначити системні ліки, такі як антибіотики або ретиноїди. У жінок поліпшення стану шкіри може відбуватися при використанні оральних гормональних контрацептивів - цю тему слід детально обговорити з гінекологом. Однак слід пам'ятати, що лікування екземи на спині - тривалий процес, і ефекти можуть проявитися лише через кілька місяців.


У боротьбі з прищами на спині ви можете розглянути можливість використання вітамінних препаратів, що мають антісеборейний властивостями, наприклад вітамінів групи B (комплекс вітамінів B, комплекс вітамінів B, Olimp Gold-Vit B Fore), вітамін C (наприклад, вітамін C). , Ceviforte C 1000, Cebion, Ibuvit C), вітаміни A і E (наприклад, Vitaminum A + E, Olimp Gold-Vit A + E, Capivit A + E Forte System). В аптеках є препарати, призначені для людей з шкірними проблемами, які забезпечують шкірі більш швидку регенерацію і захист (наприклад, Visaxinum, Visaxinum D, Normatabs). До складу препаратів, серед іншого, входять: екстракт триколірної фіалки, що володіє протинабрякові властивості, і екстракт кульбаби, що володіє антисептичними і заспокійливі властивості. Крім того, вміст цинку запобігає утворенню нових плям на шкірі.

Підтримка в боротьбі з прищами на спині

Дотримання певних правил може сприяти фармакотерапії. Це непросте завдання, оскільки локалізація шкірних утворень ускладнює їх порятунок. Однак варто попрацювати, щоб ефекти проявилися швидше.

Якщо ви хочете позбутися від прищиків на спині, вам слід особливо подбати про правильну гігієну всього тіла. Щоденне і ретельне миття шкіри видаляє мозолястий епідерміс і надлишки сироватки, для цього варто використовувати косметичні засоби, призначені для проблемної шкіри, які зволожують і заспокоюють, не дратуючи чутливу і запалену шкіру (наприклад, Avene Cleanance Cleansing Gel, Bioderma Sebium Moussant Antibacterial Gel, Мило натуральне з наносріблу). Якщо у нас є ванна, ми можемо приготувати трав'яні ванни на основі настоїв шавлії (Herb. Sage leaf), ромашки (Herb. Chamomile Basket), липи (Herb. Linden суцвіття) або фіалки триколор (Herb. Fix Violet tricolor).

Носіння відповідного одягу також є важливим елементом в боротьбі з плямами. Одяг повинен бути повітряної і щодо вільної, з натуральних тканин, яка забезпечить необхідні умови для загоєння. Слід уникати сонячних ванн. Спочатку шкіра буде виглядати краще, але потім ми помітимо значне погіршення її стану.